• bltmakinesatis@gmail.com
 Yaş Elektrostatik Tabanca

Yaş Elektrostatik Tabanca

Yaş Elektrostatik Tabanca ; Yaş boya tabancalarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Yaş boyalar neredeyse etrafımızda görmüş olduğumuz tüm materyallerin boyanması için kullanılan boya çeşitleridir. Mobilyalar, otomobiller, inşaatlar yaş boya ile boyanan ürünlerin başında gelir. Boya değişimleri de yaş boya ile gerçekleştirilebilir. Her alan ve her ürün için boyama sistemleri farklıdır. Küçük olan boyama yüzeyleri için elde kullanılabilir yaş boya tabancaları kullanılırken, büyük yüzeylerde boyama yapabilmek için büyük ebatlı yaş boya tabancalarının kullanımı yapılmaktadır.

Yaş elektrostatik tabanca çeşitleri de marka ve model olarak bir birlerinden farklılık göstermektedir. Her bir ürünün kullanılabileceği yüzey çeşitliliği değişiktir. Yaş elektronik tabanca çeşitlerinde bazı özellikler birebir aynı olabilir. Elektrostatik tabanca seçimi yaparken; kabzaya olabildiği kadar düşük titreşim gelmesi, değiştirilebilir bir kasaya sahip olması, hassas tetiğinin olması, ergonomik kabza tasarımına sahip olması, hava şapkalarının kullanılabilir püskürtme düzeyinde yüksek uygulama randımanına sahip olması, kısa namlu boyunun olması gibi özellikler aranabilir.

Hafiflik ve kullanım kolaylığı da yaş elektrostatik tabanca özelliklerinden birisi olduğunda bu tabancaların kullanımı daha uygun olabilir. Bu tabanca çeşitlerinin bir kısmında daha az bakım maliyeti olabilmesi için hızlı ve kolay kurulum yapılabilmesi, üst düzey püskürtmeye verimli olması, kablosuz bir şekilde taşınabiliyor özelliği de aranması gerekmektedir.

Yaş Boya Kabinleri ; Yüzey boyamak için gerekli olan yaş boyalar genellikle fabrikasyon olarak yapılmaktadır. Otomobiller, mobilyalar ve farklı yüzeylerin boyama işleminin yapılması için genellikle fabrikalar içinde yaş boya kabinleri kullanılır. Bu yaş boya kabinleri küçük yüzeyler kullanımlarında demonte olarak kurulur ve her alanda kullanımı yapılabilir hale getirilebilen bir çeşitliliğe de sahiptir.

Yaş boya kabinlerinde veya serbest olarak yaş boya kullanımı yapıp yüzey boyamak isteyen personel mutlaka koruyucu ekipman kullanması gereklidir. Koruyucu ekipmanlar maskeler, tulumlar, eldivenler olarak sayılabilir. İnsan sağlığına zarar vermemesi için boyama işlemi her zaman koruyucu ekipmanlar ile yapılması gerekir. Yüzey boyama işlemi yapmak için yaş boya kabinlerinin kullanılması en doğru işlemdir. Zira yaş boya kabinleri içinde yapılan boyama işleminden personelin zarar görmesi beklenmemektedir.