• bltmakinesatis@gmail.com
 Yaş Boya Yedek Parça

Yaş Boya Yedek Parça

Yaş Boya Yedek Parça ; Yaş boya sistemleri yüzey boyamak için çok yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. Yüzey boyamada etrafımızda gördüğümüz her bir eşya ve materyal mutlaka yaş veya toz boya ile boyanmış olarak bizlere kullanımda sunulmaktadır. Yaş boya ekipmanları kullanımında bir çok gereç çeşidi kullanılarak yaş boya uygulaması yapılmaktadır. Aralıklı süreçlerde bu ekipmanların arıza yapması sonucunda ekipmanlar tamir edilmek zorunda kalabilir.

Yaş boya ekipmanlarının tamirinde yaş boya yedek parça kullanımı yapılarak ekipmanların tamir edilebilmesi mümkündür. Yaş boya ekipmanları yedek parçalarının en fazla gerekli olduğu parçalar; karıştırıcı pervanesi, boya hortumu, kelebek meme contası, boya emiş filtresi, diyafram pompa valfi, filtre tutucu parça, uzatmalı tabanca, pompa tamir takımı, meme kafası, kalem filtre ve havalı karıştırıcı motoru olarak sayılabilir. Bu parçalar her bir ürün için ekstra olarak yaş boya ekipmanları üretici firmaları tarafından üretimi yapılan parçalardır. Boya tabancası, varil tip havalı karıştırıcı, düşük basınçlı ayar regülatörü, yaş elektrostatik tabanca memesi, meme temizleme iğnesi, pompa çıkış filtresi ve  boya tabanca uzatması çeşitleri de ekipmanlar için gerekli olan bir diğer yedek parça çeşitleridir.

Boya Kabini Kullanımı ; Yaş boya kullanımı ve toz boya kullanımı günümüzde aktif olarak kullanılan boyama türlerindendir. Bu boyama türlerini evlerimizde, işyerlerimizde görebileceğimiz her alanda baktığımız her yerde görebiliriz. Otomobillerde, ev mobilyalarında, işyeri mobilyalarında, okullarda ve akla gelebilecek her alanda ve malzemede yaş boya veya toz boya kullanımı yapılmaktadır. Boyama çeşitleri bir birlerine göre değişim gösterirken, bu boyama işlemleri yapım aşamasında toz boya kabini kullanımı veya yaş boya kabini kullanımı yapılmaktadır.

Yaş boya kabini kullanımı genellikle otomobil parçaları boyamak ve mobilya boyamak için kullanılmaktadır. Kabinlerin kullanılmasındaki amaç boya kabinlerinin dış kısmına yaş boyanın sıçratılmadan yapılabilmesidir. Boya kabini kullanımındaki bir diğer amaç ise yüzey kısmına yaş boya tabancası ile püskürtülen boyanın dışarıya fışkırarak ziyan olmamasını sağlamak içindir. Yüzey boyamak için yaş boya kullanan veya toz boya kullanan personelin mutlaka koruyucu ürün kullanım yapması gereklidir.