• bltmakinesatis@gmail.com
 Yaş Boya Tabancası

Yaş Boya Tabancası

Yaş Boya Tabancası ; Yaş boya ekipmanları arasında aktif olarak kullanıla yaş boya tabancaları yaş boyayı daha pürüzsüz olarak uygulamak için kullanılmaktadır. Basınçlı yaş boya tabancaları, üstten hazneli tabancalar, elde kullanılabilir yaş boya tabancaları ve alttan hazneli yaş boya tabancaları günümüzde boyama fabrikalarında boyama yapılan yaş boya tabancaları arasında sayılabilir. Yaş boya tabancaları yaş boya kabinleri içinde kullanılan boyama ekipmanlarından birisidir.

Küçük alanlarda boyama yapabilmek için elde kullanılan yaş boya tabancası kullanımı yapılabilir. Yaş boya tabancalarının kullanımındaki amaç; her türlü yüzeyde kullanılabilmesi, iyi atomizasyon sağlayabilmesi, uygulama alanlarının geniş olması, çok az miktarda boya kullanarak boyama işlemi yapılabileceği gibi, tonlarca boyanın kullanılarak boyama yapılabileceği yaş boya tabancalarının olması.

Yaş boya tabancaları kullanım seçeneklerinde alttan hazneli, basınçlı kaplarda kullanım yapılabilmesi, el tabancaları ve üstten hazneli olan tabancaların kullanımının yapılabilmesi özellikleri bulunmaktadır. Pürüzsüz boyama yapabilmek için gerekli olan yaş boya kabinlerinin kullanımı da önemlidir. Yaş boya kabinlerinin kullanımı boya yapılacak olan materyallerin çeşitlerine göre seçilmelidir.

Yaş Ve Toz Boya Kullanımı ; Toz ve yaş boya kullanımı bir çok ekipman kullanarak yapılan işlemler arasındadır. Günümüzde evimizde, işyerimizde toplu yaşam alanlarında her ne görüyorsak bunlar yaş boya veya toz boyalar ile boyama yapılarak kullanılan eşyalar ve ekipmanlardır. Yaş boya kabinlerinin kullanımı oldukça yaygındır. Bu kabinlerin kullanılmasındaki amaç hem kullanıcı olan personellerin faydasına hem de boyaların etrafa dağılmamasına neden olarak gösterilir.

Açık alanlarda toz boya veya yaş boya yapmak boyayı korumak ve personeli korumak adına oldukça zordur. Yaş boya çeşitlerinin tümünün uygulandığı kabinlerin kullanımındaki bir başka amaç da yaş boyanın ziyan olmadan her bir partikülün kullanılabiliyor olmasıdır. Toz boyalarda da durum aslında yaş boya ile aynıdır. Toz boya kullanımında da toz boyayı yapan elemanlar mutlaka koruyucu ekipman kullanarak işlemi tamamlaması gereklidir. Yaş boya ve toz boya çeşitleri bu boyalar için üretilmiş olan özel tabancalar ile yapılmaktadır. Yaş boya tabancası ve toz boya tabancasının kullanılmasındaki amaç en iyi şekilde yüzeylerin pürüzsüz olarak boyanmasını sağlamaktır.