• bltmakinesatis@gmail.com
 Yaş Boya Fırını

Yaş Boya Fırını

Yaş Boya Fırını ; Endüstri sektörünün bir çok dalında yaş boya uygulamaları geniş bir türe sahiptir. Yaş boya ile mobilya ürünleri, cam ürünleri, plastik ürünleri ve otomobil parçalarını boyamak mümkündür. Yaygın olarak kullanılan yaş boya diğer boya türlerine göre daha kalıcı ve yüzeyleri daha pürüzsüz hale getiricidir.  Boyama sürecinde ihtiyaç doğrultusunda otomatik bileşenler ve manuel unsurlar bir arada kullanılıp tam bir robotik otomatik boya tasarımı yakalanabilmektedir.

Bu işlem yapılırken tüm güncel teknolojik gelişmelerden faydalanarak işlem tamamlanır. Yaş boya fırınları yaş boya yapım aşamasında işlemlerin tümünü ilerletebilmek ve sonuçlandırabilmek için kullanılan aygıtlardır. Bu fırınlar bazı ebatlara sahip olarak bir birlerinden farklılık gösterebilir. İsteğe cevap verebilecek fırınların satın alınması sonrasında istenilen boyama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Yaş boya tesislerinde mobilya ve otomotiv boyası en çok yapılan yaş boya çeşitlerindendir. Üretim çeşidine göre yaş boyaların inşaatlarda da kullanımı yapılabilmektedir. Dış boya hususunda oldukça başarılı olan yaş boya fırını çeşitlerin boya yapılacak olan ürünlere uygun olması gereklidir.

Yaş Boya Kabinleri ; Farklı kullanımlar için yaş boya kabinleri üretimi yapılmaktadır. Yaş boya çok yaygın ürünlerde kullanımı yapılan bir boya türüdür. Boya kabinleri arasında en fazla su perdeli yaş boya çeşitlerinin kullanımı yapılmaktadır. Yaş boya fırını kullanımı ile birlikte yapılan yaş boya kabinlerinin manuel ve kontinü çalışmalara uygun olarak üretilmesi bu ürünlerin daha geniş alanlarda kullanılmasını sağlayabilmektedir.

Hava yıkama sistemi içinde monte edilmiş olması ve seperetör sisteminin vasıtası ile ekzost havası içinde boya yüklenmiş damlaları tutarak çevre kirlenmesini de önler biçimde üretilmiştir. Etrafa boya saçılmasını engelleyen yaş boya kabinleri hem etrafın yaş boya ile kirlenmemesi hem de yaş boya yapan personelin bu boyanın kokusundan ve kimyasal salgılarından etkilenmemesi için idealdir.

Toz boyalarda olduğu gibi yaş boyalarda kabinleri içinde yaş boya tabancaları ile kullanılmaktadır. Yaş boya tabancalarının serptirme üstünlüğü oldukça gelişmiş olup boya yapılan yüzeylerde hiçbir şekilde pürüz bırakmadan yaş boya uygulaması yapılabilmesidir. Yaş boya tabancaları çok gelişmiş çeşitleri, bir çok model türleri ile kullanılır.