• bltmakinesatis@gmail.com
 Wagner Toz Boya Tabancası

Wagner Toz Boya Tabancası

Wagner Toz Boya Tabancası ; Toz boya tabancaları toz boya kullanımı esnasında mutlaka kullanımı mühim olan gereçlerdir. Wagner toz boya tabancası kullanımı günümüzde boyama atölyelerinde aktif olarak kullanılmaktadır. Boyama esnasında büyük avantajları bulunan bu toz boya tabancasının boyama esnasında oluşturduğu bir çok avantajı bulunmaktadır. Boyama esnasında daha az boya sarfiyatı için kullanılabilecek olan toz boya tabancaları boyamanın en iyi şekli ile pürüzsüz olarak yapılmasını da sağlayan gereçlerdir.

Toz boyaların kullanımı; mükemmel bir kaplama oluşturdukları, daha az ödeme yapılarak satın alınabildiği, çevre koruma özelliği bulunduğu ve toz boyama yapılarak boyanan yüzeylerin tekrar tekrar boyanabilmesidir. Toz boyanın uygulanabilme seçeneklerinden birisi de elektrostatik boyama sistemidir.

Toz boyaların tüm partiküllerinin belirli bir basınç içinde bulunan hava ile boya tabancasına göndermesi ile elektrostatik yüklenerek boya yapması bu boya tabancalarının aktivitesinin diğer boya tabancalarına göre iyi olduğunu göstermektedir. Corona tekniği ve tribo tekniği ile boya tabancası kullanarak toz boya yapmak mümkündür. Corona tekniği aktif olarak boyama sistemlerinde kullanılan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Toz Boya Kabinleri ; Toz boya ekipmanları arasında en sık kullanılan ve mutlaka kullanılması gereken bir başka ekipman da toz boya kabinleridir. Toz boya kabinlerinin kullanılmasındaki amaç bir çok yönden toz boya yapan kişiler için gerekli olan düzeyde toz boya kabinlerinin kullanılmasını gerektirir. Toz boya kabinleri içinde boyama yapılan tüm metal eşyalar ve farklı materyaller çok daha net söylenebilir ki dar bir alanda oluşturulduğundan çok daha pürüzsüz bir halde yüzeylere boyama yapılabilmesini sağlayabilmektedir.

Toz boya uygulamalarında kullanılan toz boya tabancalarının seçiminde mutlaka boyama yapmak isteyen kişiler boyasına göre tabanca tabancasına göre boya kullanmaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Toz boyama esnasında kullanılan toz boya tabancalarının sistemleri bir birinden ayrıdır. Büyük parçalar halinde boyanması gereken materyaller için  toz boya tabancaları arasından yerde sabitlenerek durabilen büyük ebatlı olanlar seçilmelidir. Geçici olarak ufak tefek zeminler boyamak isteyenler ise toz boya yapmak için mutlaka elde kullanılabilen toz boya tabancalarından kullanmaları gerekmektedir.