• bltmakinesatis@gmail.com
 Toz Elektrostatik Tabanca

Toz Elektrostatik Tabanca

Toz Elektrostatik Tabanca ; Toz boyama ekipmanlarından birisi de toz boya tabancalarıdır. Toz boya tabancaları bir çok çeşitte üretilmektedir. Toz boya tabancalarının çeşitliliğindeki amaç boya yapılması gereken yüzeylerin değişkenliğidir. Farklı yapılarda üretilen toz boya tabancaları satın alınırken mutlaka boya yapılacak olan yüzeye uygun olan tipteki tabancalar satın alınması gereklidir. Toz Elektrostatik Tabanca hafifliği ve ergonomik yapısı sayesinde kullanıcılarını yormadan işlem yapabilme özelliğine sahip olan toz tabancalarıdır.

Tetik sisteminin hassas ve dokunmatik olması bu boya tabancalarının çok daha rahat bir şekilde kullanılmasını sağlayabilmektedir. Elektrot grupları özel olarak tasarlanan bu aletlerin toz boya partiküllerini de homojen bir şekilde yüzeye dağıtması beklenmektedir. Boya yapılan parça geometrisine göre çeşitli şekillerde derinliği bulunan parçalar kolay adımlarda boyanabilir.

Tabancaların kabza kısımlarında karbon esaslı iletken malzemelerden oluşturulmuş statik yükün insanlara zarar vermeden kullanılmasını sağlayan bir yapı bulunmaktadır. Toz boya tabancaları genellikle demonte olarak üretilmiş olan ürünlerdir. Kolay bir şekilde takılır, kullanıldıktan sonra kolay bir şekilde sökülerek temizlenebilmektedir. Toz boya tabancalarında oluşan arızalar parça değişimi yapılarak hızlı bir şekilde tamir edilebilir bir yapıya sahiptir.

Toz Boya Tabanca Tamiri ; Elektrostatik toz boya tabancaları genel olarak bakıldığında inşaat sektöründe toz boya kullanılacağı zaman gerekli olan ekipmanlardandır. Kuru bir kaplama yöntemi olan toz boyaların özünde abı pigmentler, reçineler ve bir çok çeşitte hammadde tanecikleri bulunmaktadır. Bu maddelerin tümü elektrik yardımı kullanılarak öğütülmüş maddelerdir. Bu şekilde elde edilmiş olan toz boyalar boyanması gereken objelere doğru toz boya tabancası ile püskürtme işlemi yapılarak kullanılmaktadır.

Düzgün ve pürüzsüz bir şekilde toz boya kullanabilmek için mutlaka kaliteli toz boya tabancası kullanmak gereklidir. Toz boya tabancaları farklı ebatlarda ve farklı markalarda üretilmektedir. Bunun nedeni toz boyanın kullanım alanlarının bir birinden farklı geometrik şekillere sahip olması ve bu şekiller için gerekli düzeylerin farklı toz boya tabancaları ile boyanabilmesidir. Genellikle elde taşınabilir şekilde üretilen bu toz boya tabancaları insanların taşıyabileceği ağırlıklarda üretilmekte ve rahat kullanım için elde kullanabilmeye uygun üretilmektedir.