WhatsApp Toz Boya Tabancası » MS-ABS
 Toz Boya Tabancası

Toz Boya Tabancası

Toz Boya Tabancası ; Günümüzde en yaygın boya uygulama metotlarından birisi de sprey uygulamalardır. Yapılan yaş boyanın uygulama alanına dağılmaması ve boyayı uygulayan personelin bu boyadan zarar görmemesini sağlayacak ekipmanlara sahip olması gereklidir. Bunun için yaş boya uygulamalarında bir çok çeşitte ekipman kullanılmaktadır. Bu ekipmanlar; yaş boya kabinleri yaş boya tabancaları yaş boya fırınları olarak sayılabilir. Bu ekipmanlar tamamlandıktan sonra bir fabrikada veya demonte olarak kullanılan boya kabinlerinde yaş ve toz boya yapmak mümkündür.

Boya uygulamalarının en yaygın uygulama yapılabilme hali sprey uygulamalardır. Bu uygulamalarda boyanın küçük damlacıklar halinde püskürterek kullanılması hem uygulama yapılan yüzeyin pürüzsüz bir şekilde boyanmasını sağlamakta hem de kullanılan boyanın israf edilmemesini sağlamaktadır. Uygulama kullanılırlılığında kolay bir şekilde geniş alanlarda kullanılabilmesi mümkündür.

Düzgün bir kalınlık dağılımı yapabilmek için de toz boya tabancası kullanımı gereklidir. Sanayide oldukça yaygın kullanılan toz boya çeşitleri ve yaş boya çeşitleri tabancalar ile kullanımında oldukça fazla yaygınlaşmıştır. Yaygın olarak tabanca ile toz boya ve yaş boya yapılmasındaki maksat yüzeylerin olması gerektiği gibi pürüzsüz bir şekilde boyanmasını sağlamaktır.

Ahşap boyama işlemleri, inşaat boyama işlemleri ve metal boyama işlemleri yaş boya kabinleri içinde veya toz boya kabinleri içinde yapılabilmektedir. Eğer boyama esnasında boyama otomatik değil de personel tarafından yapılıyorsa mutlaka boyama esnasında boyama personeli olarak görev yapan kişi mutlaka koruyucu ekipman kullanması gerekmektedir.

En Sık Kullanılan Yaş Boya Çeşitleri ;  Yaş boyanın kullanıldığı alanlar oldukça geniştir. Günümüzde kullanmış olduğumuz otomobiller, mobilyalar, tüm ahşap ve metal çeşitlerinin yaş boya ile boyanması bu boya çeşidinin daha yaygın ve çeşitli bir halde kullanıldığını bizlere göstermektedir. Her bir üründe olduğu gibi yaş boya çeşitlerinin bir çok markaları ve bir çok renkleri mevcuttur.

Bu renk seçimleri ve marka seçimleri yaş boya kullanıcılarının tercihine kalmıştır. Yaş boya yaş boya kabinlerinde yapılan uygulamalar ile gerçekleştirilmesi gerekir. Yaş boya uygulamasını yaş boya tabancası ile yapan kişi mutlaka koruyucu ekipman kullanarak yaş boya uygulamasını yapması gerekir.