• bltmakinesatis@gmail.com
 Toz boya Tabancası fiyatları

Toz boya Tabancası fiyatları


Toz Boya Tabancası Fiyatları ; 
Her üretimi yapılan ürüne göre fiyat belirlenmesi yapıldığı gibi, toz boya tabancası fiyatları da ebatlarına, markalarına ve marka kalitelerine göre fiyatlandırılmaktadır. Toz boya tabancaları için tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Toz boyalar günümüzde daha pürüzsüz ve daha hızlı boya yapabilmek için kullanılan boya türleridir. Toz boyaların da kendi yapılarına göre bir çok çeşidi ve markası bulunmaktadır.

Toz boyalar toz boya tabancası ile yapılan işlem sonrasında tamamlanabilmektedir. Toz boya yapımı aşamasında sağlığa zararı olmaması için toz boyaların yapıldığı alan toz boya kabinleri olarak isimlendirilir. Toz boya kabinleri içerisinde yapılan boyaların dışarıya sızma imkanı olmadığından insan sağlığına zararı olmadan bu boyaların kullanımı yapılabilir. Boyanın pürüzsüz olabilmesi için en kaliteli toz boya tabancalarının kullanılması şarttır. Toz boya uygulama kabinlerinin kullanımında bir çok avantaj bulunmaktadır.

Bu kabinler genellikle CE standartlarına uygun ses yalıtımlı olarak üretilmektedir. Kabin içerisinde toz boya kullanılmasındaki amaç bu alanda maksimum enerji tasarrufu ile toz boyanın kullanılabilmesidir.  Yüksek toz tutma yüzdesiyle minimum boya kaybı yapılabileceği unutulmaması gibi, toz boya uygulama kabinlerinde çok hızlı bir şekilde ve sürede renk değişimleri yapılabilmektedir.

Toz Boya Tabanca Çeşitleri ; Toz boya tabanca çeşitleri onlarca model ve markaya sahip olan farklılığa sahiptir. Toz boya çeşitlerinin birbirinden çok farklı olarak üretilerek satışa sunulması bu ürünler ile yapılacak olan boya işlemlerinin birbirinden farklı olmasıdır. Toz boya uygulanacak olan alan ve nesne ne kadar büyük, girintileri ne kadar fazla veya az hesaplanarak toz boya tabanca çeşitlerine sahip olunmalıdır. Satın alma aşamasında toz boya tabanca çeşitlerinin en kaliteli olanı seçilmelidir.

Bunun nedeni toz boya tabanca çeşitlerinde boya fışkırtma özelliği çok önemlidir. Geniş özellikli olanlardan satın alındığında bu tabancaların hiçbir şekilde yüzeyde pürüz bırakmadan kolay bir şekilde boya yapabildiği görülmektedir. Çok az miktarda boya kaybı hemen hemen her toz boya tabancasında beklenebilir. Fakat son zamanlarda üretimi yapılan kalite düzenekli toz boya tabanca çeşitlerinde neredeyse çok az miktarda bile boya kaybı olmadan kullanım yapılabilmektedir.