WhatsApp Toz Boya Kabinleri » MS-ABS
 Toz Boya Kabinleri

Toz Boya Kabinleri

Toz Boya Kabinleri ; En fazla endüstride kullanılan toz boya kabinleri toz boya tesislerinin en önemli bileşenlerinden birisidir. Her bir işin kendisine göre yapısı ve o iş üzerinde kullanılan ürünün bir üretim alanı ve üreticisi bulunmaktadır. Endüstride kullanılan toz boya kabinleri otomatik ve manüel toz boya kullanımı için üretilmiş olan kabin çeşitleridir.

Toz boya kabin çeşitleri bir çok çeşide sahiptir. Gerekliliğe göre kullanılması gereken bu kabinlerin kaliteli vasıfta üretilmiş olanları içinde yapılan boya aşamasının dışarıya çıkmasını engelleyecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Bunun nedeni toz boyanın kabin içinden çıkmasının insan sağlığı için zararlı olmasıdır. Toz boya kabin içerisinde kullanılırken, toz boyanın dışarıya çıkmaması boya hususunda da tasarruf sağlanmasına yardımcı olur. Toz boya kabini kullanımı oldukça ergonomiktir.

Demonte yapısı ile her alanda kullanmak için hızlı bir şekilde montajı yapılabilir. Otomatik toz boya kabinlerinde hiçbir şekilde kesinti olmadan düzenli bir şekilde boya beslemesi yapılır ve hızlı bir şekilde boya çözümleri sağlanabilmektedir. Otomatik olan kabinlerde ihtiyaca bağlı olarak; monosiklonlu, multisiklonlu ve filtreli olarak kabinler üretilebilmektedir.

Toz Boya Kabin Çeşitleri ; Toz kabinleri kullanıcıları için en önemli problemlerden birisi de, eski tip boya kabinleri kullanımında renk değişimi yapılırken bu süreçte kaybedilen zamandır. Son zamanlarda yeni üretilen boya kabinleri kısa süre içinde hızlı bir şekilde temizlenebilir olarak üretildiği gibi, hızlı renk değiştirebilen ve plastik tipleri de mevcuttur. Toz boya kabin çeşitleri; özel tasarım toz boya kabinleri, hızlı renk değiştirebilme özelliğine sahip toz boya kabinleri, plastik toz boya kabinleri, metal gövdeli toz boya kabinleri, silikonlu toz boya kabinleri ve filtreli toz boya kabinleri olarak birbirinden ayrılabilir.

Toz boya uygulanması yapılabilen kabinleri kullanmanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu kabinler CE standartlarına uygun ses yalıtımı bulunan kabinlerdir. Maksimum enerji tasarrufu sağlayabilen bu kabinler yüksek derecede toz tutma yüzdesine sahip ve minimum boya kaybı ile toz boya kullanılan kabinlerdir. Bu boya kabinlerinin bir özelliği de diğer eski tip boya kabinlerine göre hızlı renk değişimi yapabilen boya kabinleri olarak bilinmeleridir.