• bltmakinesatis@gmail.com
 Toz boya fırını

Toz boya fırını

Toz Boya Fırını ; Bol renk seçeneği ile toz boya fırınları dekoratif renk seçeneklerini oluşturmak için kullanılmaktadır. Toz boyalar bir çok renkte kullanılır. Toz boya fırınlarında kuru olan boyaların kullanılması boyanacak olan şeyin daha pürüzsüz bir şekilde boyanmasını sağlamaktadır. Toz boyalar termoplastik ve termoset olarak ikiye ayrılır.

Termoplastik boyalar ısı ile kürlenirken, termoset boyalar su ile kürlenmektedir. Bu boya türleri koruyucu ve dekoratif amaçlar için kullanılmaktadır. Toz boya diğer boya türlerine göre bir çok avantaja sahiptir. Organik bileşenler ve solvent içermediğinden dolayı bu boya türü çevre dostudur. Toz boyanın kimyasallara da dayanıklı olması bu boyanın çabuk yıpranmadan kullanılmasını sağlayabilir. Ekonomik, enerji tasarrufu sağlayan bunların yanı sıra kullanıma hazır olan boyanın uygulanması çok az zaman alır. Toz boya fırını ısı kayıplarını çok düşük seviyede tutacak şekilde üretilir. Fırının içinde ısı dağılımı homojen olarak dağılım sağladığından orantılı olarak boyama yapmaktadır.

Toz Boya Fırını Kullanımı ; Toz boya fırınları ısı kayıplarını minimum seviyeye düşürür. Toz boyanın uygun olan sıcaklıkta kürlenerek kullanılmasını sağlayan sistem 200 derece sıcaklıkta kullanılan bir sisteme sahiptir. Bu fırınların özelliklerinden birisi de fırınların sandviç tipi bir birine geçen panellerden oluşmasıdır. İç yüzeyi galvanizli sacdan olan bu fırınların dış yüzeyleri toz boyalı sacdan meydana gelmektedir. Fırınların duvar panellerinin birleşim yerlerinde 300 dereceye dayanıklı silikonlar kullanılmıştır.

Toz boya fırınlarının yanlarında bulunan duvar kısımları standart olarak fırın iç kısmından 50 milimetre kalınlığındadır. Toz boya fırınlarının iç kısımlarında havayı homojen bir şekilde dağıtmaya yarayan kanalları bulunur. Bu kanallar ayarlanabilen tipte hava üfleme ağızlarına sahiptir. Fırın içerisinde kapalı devre hava dolaşımı bulunmaktadır.

Uzun süreden beri siz değerli müşterilerimiz için toz boya fırını, toz boya kabinleritoz boya tabanca tamiri, toz boya ekipmanları, toz elektrostatik tabanca çeşitlerinin satışı, toz emaye tabancası satışı ve toz boya filtresi satışı yapmaktayız. Toz boyalar hakkında ve toz boya fırınları hakkında bilgi almak için bizlere telefon numaralarımızdan ve mail adreslerimizden ulaşarak destek alabilirsiniz.