• bltmakinesatis@gmail.com
 Toz Boya Filtresi

Toz Boya Filtresi

Toz Boya Filtresi ; Kullanım alanlarına göre değişim gösteren toz boya filtreleri genellikle elektrostatik toz boyalar ve endüstriyel toz boyaları tutma alanında kullanılmaktadır. Toz boya filtrelerinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Toz boya filtrelerinden en fazla kullanılan çeşitler seliiloz filtrasyon, teflon ve kağıt olarak bilinmektedir. Bu filtrelerin tümünün kullanım alanlarına göre standart ölçülerinin olması filtrelerin çok daha kolay bulunmasını ve kullanılabilmesini kolaylaştırmaktadır.

Filtreler standart üretildiği gibi bu filtrelerin standart dışı özel ölçüler dahilinde üretilmesi de oldukça kolaydır. Özel imal edilen filtreler isteğe bağlı olarak üretildiğinde filtrelerin dış kısımlarında koruyucu filtre tellerinin kullanımı yapılmaz. Bunun nedeni bu filtrelerin ters patlatma yani silkeleme sistemi ile çalışmasını sağlayabilmektir. Ters çevrilen filtreler boşaltılarak istenildiği gibi temizlenebilmektedir.

Üzerine yapışan toz boyalar temizlendikten sonra filtrelerin tekrardan kullanımı yapılabilir. Boya tesislerinde kullanılan toz boya filtresi çeşitleri bir çok çeşitten üretildiği gibi, ebatları da kullanıma özel üretilebilmektedir. Kullanıma özel üretilen bu filtrelerin kullanıldığı tüm cihazlar farklı yapılarda olduğundan bir filtrenin diğer bir cihaza uyum sağlayıp sağlamayacağı deneme yanılma yöntemi ile veya ebatlarına, kullanım türüne ve markasına bakılarak karar verilebilir.

Toz Boya Tabancaları ; Daha parlak daha düzgün boya yapabilmek için son zamanlarda toz boya tabancaları ile yapılan boyaların tercih edilmesi toz boya ekipmanlarına karşı ilgiyi artırmıştır. Genellikle inşaatlarda ve geniş alanlarda toz boya tabancası ile kullanılan toz boyaların sağlığa zarar vermemesi için toz boya kabinlerinde yapılması da bu konuda ayrıntıların dikkate alınmasının gerekliliğini bizlere göstermektedir. Toz boya kabinleri toz boya uygulama aşamasında toz boyaların hem israf olmaması hem de insan sağlığına dış kısımlara sızarak zarar vermemesi için kullanılmaktadır.

Boyama tesislerinde ve boyama fabrikalarında sürekli olarak kullanılan bu toz boya kabinleri isteğe bağlı olarak demonte olarak her alanda kullanılabilmeye de uygundur. Demonte olarak üretilen toz boya kabinleri kullanım sonrasında bir alandan bir başka alana rahatlıkla taşınarak tekrardan kullanıma sunulabilmektedir. Toz boya tabancaları, toz boya filtreleri, toz boya kabinleri ve toz boya hakkında almak istediğiniz bilgileri bize ulaşarak alabilirsiniz.