• bltmakinesatis@gmail.com
 Str 3000 Toz Boya Tabancası

Str 3000 Toz Boya Tabancası

Str 3000 Toz Boya Tabancası ; Her işte olduğu gibi toz boya yapmak veya yaş boya yapmak için tabanca şeklinde cihazlar gereklidir. Boyama sistemleri çok uzun bir süreden beri otomatik olarak gerçekleştirilir. Genellikle büyük ebatlı olan boyanacak materyaller için büyük boyama tabancaları küçük olan boyanacak materyaller için ise elde kullanılabilir toz boya tabancaları gereklidir. Str 3000 toz boya tabancası toz boya yapmak için kullanılan tabanca çeşitlerindendir. Toz boyalar diğer boya çeşitlerine göre günümüzde çok daha sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Bunun amacı zehirleyici gücü diğer boya türlerine göre çok azdır. Boyama yapan personelin sadece maske ve bir tulum giymesinin yeterli olabileceği bu boyama sisteminde toz boya kabinleri boyama yapma aşamasında ve boyama işlemi tamamen bittiğinde ise toz boya fırınları daha sonradan boyama aşaması bitirildiğinde kullanılmaktadır. Toz boya kullanımının avantajları toz boyanın açık alanlarda da yapılabilmesidir. Mesela inşaatlarda aktif olarak toz boya kullanımı toz boya tabanca çeşitleri ile yapılabilmektedir.

Büyük alanlarda yapılmak istenilen toz boyama işlemleri için yerde sabitlenmiş olarak kullanılan toz boya tabancaları kullanılırken, küçük materyallerin boyanabilmesi için ise elde kullanılabilir şekilde olan toz boya tabancalarının kullanılabildiği görülmektedir. Toz boya tabancalarının kullanımında her zaman toz boya tabancası üretici firmaları bu cihazların yedek parçalarını da üreterek bu cihazlar arıza yaptığında cihazın kendi değişimini yaparak değil yedek parçalarının değişimini yaparak boyama tabancalarının iyi duruma gelmesini sağlamaktadır.

Toz Boya Fırınları ; Boyama işlemi akla gelen her bir eşya için bu eşyaların üretiminde en son yapılan işlemlerden birisidir. Hem temizleme hem de renk değişimi yapılarak oluşturulan bu sistem üzerinde toz boya fırınlarının da büyük rolü bulunmaktadır. Daha hızlı bir kurutma sistemi için kullanılan toz boya fırınları genellikle toz boya yapılan imalathanelerde kullanılmaktadır. Bu cihazlarının bir çok çeşidi bulunmaktadır. En çok kullanılan toz boya fırını çeşitleri tünel tipi toz boya fırınlarıdır. Bu fırınların tünel tipi olması birkaç materyalin bir arada boyanabilmesi ve fırının kapağının açık olduğu için aktifliğinin de daha çok olmasıdır.