• bltmakinesatis@gmail.com
 Sames Yaş Boya Ekipmanları

Sames Yaş Boya Ekipmanları

Sames Yaş Boya Ekipmanları ; Yaş boyalar günümüzde aktif olarak kullanılan boya çeşitlerindendir. Bu boya çeşitleri ile bir çok yüzeyin pürüzsüz bir şekilde boyanabilmesi mümkündür. Etrafımızda gözümüze takılan her bir nesne aslında boya yapılarak bizlerin kullanımına sunulmuştur. Mesela mobilyalar, otomobiller, bisikletler ve tüm metal ve ahşap gereçlerin hepsi bizlere boyalı olarak sunulmaktadır. Boyalı olarak sunulduğunun anlaşılması bu eşya ve gereçlerin tümünün renkleri bir birinden farklıdır.

Sames Yaş Boya Ekipmanları boyama yapma esnasında kullanılan gereçlerdir. Bu gereçlerin tümü mutlaka boyama yapma sürecinde boya yapan personel için gerekli olan işlem gereçleridir. Yaş boya tabancaları ve yaş boya kabinleri yaş boya yapımında kullanılan yaş boya gereçleridir. Yaş boya yapmak için gerekli olan malzemeler tam olarak edinildiğinde isteğe bağlı olarak yaş boya uygulaması fabrika dışında demonte olan bir kabinde de gerçekleştirilebilmektedir.

Yaş boya uygulaması yapmak isteyen kişi mutlaka koruyucu ekipman kullanarak yaş boya uygulaması yapması gereklidir. Yaş boyalar çevre dostu, geniş renk yelpazesine sahip, dayanıklı ve parlak yüzey kaplama için kullanılabilecek sayılı boya çeşitlerinden birisidir.

Yaş Boya Kabinleri ; Yaş boyaların kullanımı diğer boya türlerinin kullanımına göre biraz daha avantajlıdır. Yaş boyanın yayılımı ve kuruma işlemi bittiğinde yüzeyin çok daha pürüzsüz olarak kullanılabileceği görülmektedir. Ekonomik olan yaş boyama sisteminin bakım kolaylığı da oldukça kolaydır. Mükemmel bir şekilde kaplama yapabilen yaş boyalar, doku, parlaklık, renk seçenekleri ve uygulama kolaylığı yönünden büyük avantajlara sahiptir. Yaş boya kabinleri günümüzde yaş boya uygulama sırasında mutlaka kullanılması gereken kabin çeşitleridir.

Bu kabinlerin kullanımındaki amaç kabinlerin dışına yaş boya giderek yaş boyanın ziyan olmaması ve boyama yapan personelin yaş boyadan sağlık açısından zarar görmemesidir. Yaş boya tabancaları yaş boya yapmak için kullanılan gereçlerdir. Yaş boya yapmak için kullanılan bu gereçlerin mutlaka hangi amaca uygun olup olmadığı araştırılarak alınmalıdır. Mesela sürekli olarak bir tek ürün çeşidi için boyama yapılacak ise küçük tipli olan boya tabancalarının kullanımı yapılabilir. Fakat işin çeşitliliğinin fazla olması bu tabanca çeşitlerinin büyüklerinden kullanılması gerektiğini gösterir.