• bltmakinesatis@gmail.com
 Sames Toz Boya Ekipmanları

Sames Toz Boya Ekipmanları

Sames Toz Boya Ekipmanları ; Toz boya çeşitleri dünya üzerinde oluşturulan çevre bilincine paralel olarak sürekli olarak geliştirilen bir sistem ile metal ve tüm materyallerin manyetik ortam içinde farklı elektrik ile yüklenmesi sonucunda mıknatıs etkisi yaparak yüzey kaplaması yapmasıdır. Günümüzde bir çok yüzey boyama işlemi için kullanılan toz boyalar ve Sames Toz Boya Ekipmanları aktif olarak boyama yapmak için satışa sunulan boyama gereçleridir. Toz boyalar çevre dostu, geniş renk yelpazesine sahip, ekonomik ve yüzey kaplama elde edebilmek için istisnai en iyi boyalardan birisidir.

Toz boyaların yüzey kalitesini dağınık bir şekilde oluşturması ve solvent içermemesi artı bir avantaj olarak kabul görebilir. Toz boyama sistemi kullanımında büyük avantajlar vardır. Renk değiştirildiğinde boya kabini ve boya tabancaları kullanımında personelin sadece bir toz maskesi takması yeterlidir. Çevre dostu olan bu boya çeşidinde solvent bulunmadığı için diğer boya çeşitlerine göre çok daha fazla sağlıklıdır.

Toz boyalar emaye üzerinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Tencereleri, çamaşır makineleri, fırınlar, ocaklar, sobalar, banyo küvetleri ve lavabolar toz boya ile kolay bir şekilde boyanabilmektedir. Sanayi ve inşaat sektöründe de kullanılan toz boya çeşitleri trafik levhaları ve metro giriş çıkışlarında kullanılan levhalar üzerinde de kullanılmaktadır.

Toz boya tabancaları kullanımı belki de toz boyanın icat edilmesinden sonra kullanımına başlanılan toz boyama gereçleridir. Toz boya tabancalarının kullanılmasındaki amaç toz boya yaparken boyanın yüzeye tam bir dağılım yaparak yayılmasıdır. Toz boyaların dağılım yaparak yayılması bu boyama sisteminde pürüzsüz boyalı yüzeyler oluşturmak için kullanılmaktadır.

Toz boyalar uygulama aşamasında toz boya kabinleri kullanılır. Boya kabinlerinin kullanılmasındaki amaç toz boyaların ziyan olmadan yapılan boyama işleminde israf edilmeden boya kullanılmasıdır. Geniş renk yelpazesine sahip olan toz boya seçimlerinde her renk seçimi parlak ve yüzeyi pürüzsüz bir şekilde uygulanabilir. Yüzeyde oluşturulan parlaklığı oluşturmak için toz boya kullanımında ek bir ürün kullanmadan bu sonuca varılabilmektedir. Toz boya ile boyanan alanların bakım kolaylığı bulunmaktadır. Ekonomik olan toz boya fazla atıldığında tekrardan kullanılabilmektedir.