• bltmakinesatis@gmail.com
 Mikron Toz Boyama

Mikron Toz Boyama

Mikron Toz Boyama ; Boyama sistemleri arasında en gelişmiş boyama toz boyama ile yapılmaktadır. Toz boyama denildiğinde akla bir çok çeşitte boyama yapılabilecek düzey gelmektedir. Toz boya çelikten yapılmış olan ev eşyalarını boyama işleminde, çelikten üretilmiş olan sıhhi tesisat ürünlerinde, sanayi ve inşaat sektöründe rahatlıkla kullanılmaktadır. Mikron toz boyama işlemi yapmak için toz boyama tabancaları kullanılması gereklidir. Bu tabancaların kullanımındaki amaç boyama yapılacak olan yüzeye pürüzsüz bir şekilde toz boyanın dağılımının yapılmasıdır.

Otomotiv v inşaat sektöründe de yaygın olarak kullanılan toz boyalar bisiklet boyama, tencere boyama, çelik kapı boyama, asansör boyama ve her çeşit alüminyum saç boyama işleminde de kullanılır. Bir boyama atölyesi kurabilmek için gerekli malzemeler eğer sürekli olarak toz boya kullanılacak ise toz boya kabinleri, toz boya tabancaları olarak sayılabilir. Toz boya kabinlerinin toz boya yapma esnasında kullanılmasındaki amaç toz boyaların etrafa saçılarak toz boyanın ziyan olmasını engellemek içindir.

Toz boyaların bir diğer avantajı ise toz boya yapıldıktan sonra boya ziyan edilmeden dökülen boyanın tekrardan kullanılabilmesidir. Toz boya işlemleri sırasında sadece bir tulum ve maske takmak yeterlidir. Kimyasal bir salgılama olmadığından toz boya tabancaları kullanımında gerekli olan boyutlarda bir tabancanın kullanımı yeterli olacaktır.

Toz Boya Ekipmanları ; Toz boyalar bir çok yüzey boyama işleminde kullanılan boya çeşitleridir. Toz boya ekipmanları da boyama esnasında gerekli olan gereçlerdir. Toz boya kabinleri ve toz boya tabancaları bu ekipmanların başında sayılabilir. Toz boyalar otomotiv sektöründe, bisiklet üretiminde, beyaz eşya sanayinde ve bir çok metal boyama işleminde kullanılan türde bir boyadır.

Her çeşit alüminyum saç boyamak da toz boya ile mümkündür. Toz boya kullanımında mutlaka kullanılması gereken ekipmanlardan olan toz boya kabinleri boyama esnasında etrafa boyaların dağılarak boyama işleminden boyama yapan kişinin zararlı çıkmasına engel olmak için kullanılmaktadır. Boyama yapan kişinin sadece bir maske ve bir tulum giymesi boyama işlemini tamamlayabilmesi için yeterli olacaktır. Boyama yapmak isteyen kişilerin mutlaka işlerine uygun bir boyama tabancası seçmeleri gerekmektedir.