• bltmakinesatis@gmail.com
 Ketefsan Yedek Malzemeleri

Ketefsan Yedek Malzemeleri

Ketefsan Yedek Malzemeleri ; Yaş boya uygulamaları ve toz boya uygulamaları günümüzde her bir yüzey için kullanılan boyama çeşitleridir. Bu boyama çeşitleri için bir çok gerecin gerekli olması boyama yapmayı da kolaylaştırmaktadır. Ketefsan Yedek Malzemeleri arasında; sızdırmazlık elemanları, segmanlar, yataklar, dişliler, endüstriyel fırın parçaları, tabanca sarp malzemeleri, özel tasarım ürünler ve körükler bulunmaktadır.

Bu yedek parçaların ve yedek malzemelerin gerekliliği her zaman pürüzsüz bir şekilde yüzey boyayabilmek için gereklidir. Toz boya tabancaları yedek parçaları toz boya tabancaları üretimi yapan firmaların tümü tarafından mutlaka üretilmektedir. Toz boya tabancalarının arıza yapması sonucunda bu yedek parçalardan takım işlemi yapılarak toz boyama tabancalarının arızaları hızlı bir şekilde giderilebilmektedir. Her bir marka ve model için üretici firma tarafından imal edilmiş olan yedek parça bulunmaktadır.

Neden Toz Boya Kullanılmalıdır? ; Toz boya kullanımı yaparak her türlü dekoratif yüzey boyama işlemi yapılabilir. Zımpara kağıdı görünümlü, pütürlü, düz ve parlak yüzeylerin oluşabilmesi için kullanılan toz boya çevre dostu olduğu ile bilinen bir boya çeşididir. Üretim ve tüketim sırasında hiçbir atık çıkarmadığı için su ve hava kirliliğine neden olmayan bir boya çeşididir. Toz boyaları uygulama tekniği de oldukça kolaydır. Bu hususta eğitim almamış olan kişiler bile kolay yöntemler kullanarak toz boya yapabilir.

Toz boyaların kullanıma hazır olması bu boyaların daha rahat kullanımının gerçekleşmesinin sağlamasına neden olur. Toz boyanın sağlığa zararı olmaması da toz boyanın avantajları arasında sayılması gereken en değerli özelliklerden birisidir. Toz boya kullanıma hazırlanırken toz boya içerisine su veya farklı bir sıvı konulmasına gerek yoktur. Bunun için bir ölçü belirleme işlemi yapılmadan boya yapacak olan kişi boyama işlemine hemen başlayabilir. Yaş boyadan daha uçucu bir özelliğe sahip olan toz boyalar, toz boya tabancaları içinde kullanılmaktadır.

Eğer sürekli olarak büyük ebatlı parçaların boyanması gerekiyor ise toz boya kullanımında toz boya kabini kullanmanın da büyük faydası olacaktır. Toz boya kabinleri genellikle toz boya uygulama aşamasında hiçbir şekilde boyama yapılan alanda boya kaybı olmaması için kullanılmaktadır.