• bltmakinesatis@gmail.com
 Gema Toz Boya Tabancası

Gema Toz Boya Tabancası

Gema Toz Boya Tabancası ; Her işte olduğu gibi boyama işlemleri için de bir çok ekipmana ihtiyaç bulunmaktadır. Personelin kullanacağı ekipmanların tümü hangi çeşitte boyama yapılacak ise bu boyama türüne uygun olmalıdır. Boyama yapan kişi kendi sağlığını koruyabilmek için öncelikli olarak koruyucu ekipman kullanması gereklidir. Akla gelecek her bir eşya her bir materyal mutlaka boyanarak bizlerin kullanımına sunulmaktadır. Dünyada oluşan çevre bilinci ile paralel olarak gelişen ve metallerin toz boya ile manyetik oluşturulan bir ortamda farklı sistemler ile yapılan elektrik yüklemeleri ile boyanabildiği bilinmektedir.

Toz boya kaplanabilen bir yüzeyde bu toz boyayı tutabilmek için ortalama iki yüz derecelik çalışır halde fırınlar gereklidir. Gema tabanca ile yapılan boyama sistemlerinde boya yüzeyde sürekli olarak kalıcı hale gelmektedir. Boyama sistemi için kullanılan bir çok ekipmanın arasında boyama fırınları da bulunmaktadır. Boyama fırınlarının kullanımındaki amaç bu fırınların tümünün kurutma amaçlı kullanımını sağlamaktır. Toz boya yapımında kullanılan toz boyalar iyi bir toz boya tabancası ile birlikte yapıldığında bu boyanın solvent içermemesi yüzeyleri kaliteli bir şekilde boyaması ve dağılımı toz boya hakkında kullanılabilecek bazı kazanımlardır.

Ekonomik olması da boyama sistemlerinde toz boyanın daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Gema Toz boya tabancası kullanımında boyanın ziyan olma olasılığının olmadığı bilinir. Bunun nedeni ziyan oluyormuş gibi yere düşürülen boyaların tekrardan kullanımının yapılabilmesidir. Bu nedenden toz boya kabini kullanımı mutlaka yapılması gerekir.

Toz Boya Fırınları

Boyama yapıldıktan sonra boyama yapılan tüm materyallerin kurutularak kullanılabilmesi için mutlaka kullanımı yapılması gereken ekipman fırınlardır. Fırın türleri bir çok çeşitten oluşmaktadır. Neredeyse her bir yapılacak işlem çeşidi için bir fırın üretimi yapılmıştır. Günümüzde yarı otomatik paletli fırınlar aktif olarak boyama sonrasında kullanılan fırın çeşitleridir.

Bu fırın çeşitlerinin bir çok özelliği bulunmaktadır. Bu fırın çeşidinin bir özelliği de hızlı ısınabilmesidir. Elektrikten ve çoğu giderden tasarruf edilecek tipte üretilmiş bu fırınların içinde ısı dağılımı da tam olarak istenilen düzeyde bulundurulabilir. Fırınların dahili kablo ile çalışması da oldukça geliştirilmiş olan bir düzeyde bu fırınların kullanılmasını sağlayabilir.