• bltmakinesatis@gmail.com
 Esta Omega Toz Boya

Esta Omega Toz Boya

Esta Omega Toz Boya ; Yüzey boyamak için kullanılan toz boya çeşitleri bir çok işlem için kullanılmaktadır. Boyama yapmak için kullanılan toz boyalar toz boya kabinleri içinde kullanılır. Toz boya kabinleri içinde toz boyaların kullanılmasındaki amaç hem personellerin toz boyama işlemi yaparken boyadan zarar görmemeleri hem de boyama esnasında hiçbir şekilde boyanın ziyan olmaması içindir. Esta omega toz boya aktif olarak toz boya kullananların tercih ettiği bir boyadır.

Toz boyaların pürüzsüz bir şekilde yüzeylerde kalabilmesi için bu boyaların toz boya tabancası ile kullanılması gereklidir. Toz boyaların kullanılmış olduğu büyük bir alan bulunmaktadır. Toz boyalar inşaatlarda, beyaz eşyada, bisikletlerde, sanayide, otomobillerde kullanılabilmektedir. Her çeşit alüminyum, çelik kapılar ve tüm metal malzemelerin boyanmasında toz boya kullanılabilmektedir.

Toz boyalar çevre kirliliği oluşturmadan boyama yapabilen tek boya çeşidi olarak sayılabilir. Toz boyanın avantajlarını saymak gerekir ise mükemmel bir kaplamaya sahiptir. Bakım kolaylığı bulunmaktadır. Çevreyi korur ve ekonomiktir. Genellikle toz boyalar elektrostatik temele dayanmaktadır. Boya tabancası ile yapılan bu boyama stili boyanın corona tekniği ve tribo tekniği ile yapılmasını sağlayabilir.

Toz Boya Kullanımı ; Boyama tekniklerini kullanarak boya yapmak isteyen kişi her zaman yaptığı boyanın pürüzsüz bir şekilde uygulanmasını ister. Pürüzsüz bir şekilde boyama yapabilmek için mutlaka boyanın kalitesinin çok iyi olması gereklidir. Boya kalitesi iyi bir şekilde seçildiğinde toz boyanın iyi bir toz boya tabancası ile yapılması gereklidir. Toz boya tabancaları tüm partikülleri yüzeye aynı seviyede fırlattığından toz boya tabancaları ile yapılan boyama işleminin de pürüzsüz bir şekilde yapılması gereklidir.

Bazı durumlarda toz boya tabancası ile yapılan boyalarda da sorun çıkabilir. Bu sorunlar toz boya tabancalarında oluşan bir takım arıza çeşitleridir. Toz boya tabancaları büyük bir itina ile üretilerek piyasaya sürülmektedir. Piyasada bulunan bir çok çeşitte toz boya tabancası bulunmaktadır. Bu tabancaların tümü farklı işlemler için kullanılan boya tabancaları olduğundan toz boya kullanacak olan kişi en fazla işine uygun olan toz boya tabancasını kullanarak boyama işlemini gerçekleştirmesi gereklidir.