• bltmakinesatis@gmail.com
 Devilbiss Yaş Boya Tabancası

Devilbiss Yaş Boya Tabancası

Devilbiss Yaş Boya Tabancası ; Yaş boya tabancaları yaş boya uygulaması için gerekli olan ekipmanlardan birisidir. Yaş boya uygulaması bir çok ürün için çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş bir boya uygulama sistemine sahiptir. Devilbiss Yaş Boya Tabancası sayesinde yaş boya kullanımı daha aktif hale gelirken, boya yapma aşamasında boyanacak olan yüzeylerin daha pürüzsüz bir şekilde boyanmasını sağlamaktadır. Yaş boya yapabilmek için yaş boya tabancasının yanı sıra bir çok ekipman kullanımının yapılması gereklidir.

Toz boya yapabilmek ve yaş boya yapabilmek için kabinlerin kullanılması boyama esnasında daha hassas ve daha küçük alanlarında daha iyi bir şekilde boyama yapılmasını sağlayabilmektedir. Yaş boya tabancaları denildiğinde bu boyama sistemini oluşturan tabancaların tümünün bir birinden farklı olarak oluşturduğu boyama sistemleri bulunmaktadır.

Tüm ekipmanlar gerektiği gibi kullanıldığında yaş boyama yapmanın ve kuru boyama yapmanın kolay olduğu gözlemlenebilir. Boyama esnasında etrafa saçılan boyaların personellere kimyasal yönden zarar vermemesi için mutlaka bu aşamada maske kullanmak gereklidir. Maske kullanımı ile birlikte yapılan boyama işleminin personellere zarar vermesi beklenmemektedir.

Yaş Boya Kabinleri ; Boyama dendiğinde hangi türde boyama yapılacak ise bu boyama sisteminin kabinleri akla gelmektedir. Yaş boya kabinleri yaş boyama yaparken kullanılan ekipmanlar arasında bulunmaktadır. Az miktarda bir boyama yapılacak ise mutlaka bu kabinlere sahip olmak gereklidir. Daha rahat bir şekilde boyama yapabilmek için ekipmanlar başında elde taşınabilir şekilde üretilmiş olan yaş boya tabancaları çeşitlerine sahip olmak boyama esnasında kişinin daha avantajlı olacağını göstermektedir.

Yaş boya kabinlerinin yanı sıra yaş boya ekipmanları arasında kullanılması gereken yaş boya fırınları bulunmaktadır. Bu sırada yaş boya oluşturulduğunda kişilerin çok daha aktif olarak kullandıkları yaş boya fırınlarında boya yapıldıktan sonra boyanın kurutma aşamasına geçilmektedir. Kutu tipi fırın, yarı otomatik paletli fırınlar, u tipi otomatik fırınlar ve tünel tipi otomatik fırınlar boya pişirme sisteminde kullanılan fırın türleridir. Toz filtreli otomatik kabinler, filtreleme kabinleri, su perdeli yaş boya kabinleri, filtreli manuel kabinler yaş boya kabinleri kullanımında en sık kullanılan kabinler olarak sayılabilir.