• bltmakinesatis@gmail.com
 Botersan Toz Boya Kabini

Botersan Toz Boya Kabini

Botersan Toz Boya Kabin ; Boyama sanayinde kullanılan bir çok çeşit türde boyama kabini bulunmaktadır. Bu boyama kabinleri her işlem için farklı ebatlarda ve farklı sistemler için seçilmektedir. Botersan kabin boyama türlerinin oluşturulabileceği en iyi boya kabinlerinden birisidir. Boyama kabini türleri toz emaye kabinleri, siklon otomatik kabinler, su perdeli yaş boya kabinleri, siklon manuel kabinler, filtreli otomatik kabinler, otomatik kabinler ve filtreli manuel kabin olarak sayılabilir.

Bu kabin türlerinin tümü boyama esnasında kullanılabilecek türde kabin çeşitleridir. Bazı ekipmanların kullanımı boyama esnasında mutlaka gereklidir. Bu boyama ekipmanlarından birisi de toz boya tabancaları olarak sayılabilir. Yaş boya tabancaları da yaş boyama yapmak için gerekli olan ekipmanlardan birisidir. Boyama ekipmanlarından bir diğeri ise pişirme fırınlarıdır. Boya pişirme fırınlarının kullanımı da günümüzde daha pürüzsüz ve hızlı bir şekilde boyama yapmak için kullanılmaktadır.

Tünel tipi otomatik fırınlar, yarı otomatik paletli fırınlar, kutu tipi fırınlar ve tünel tipi manuel fırınlar olarak sayılabilir. Boya uygulama ekipmanları arasında sayılması gereken boya tabancalarının da bir çok çeşidi bulunmaktadır. Yaş ya kabinleri ile kullanılabilecek yaş boya tabancalarının çeşitliliği de bir hayli fazladır.